علایم مزاجهای چهارگانه و انتخاب غذا.حجامت.زالو درمانی.

اموزشی و بهداشتی و سلامتی

 

ایرانیان اولین تولید کنندگان عطر و گلاب بودند. تاریخ این موضوع را حداقل از 600 سال قبل از میلاد نشان می‌دهد و این بخاطر روح زیبایی شناسی و توجه به درمان‌های طبیعی روحیه ایرانی است. چیزی که  اکنون نیز جوانه‌های شکوفایی آن دیده می‌شود و امید است مانند گذشتگان در آشپزخانه هر ایرانی جایگاه ویژه خود را باز یابد.
طب سنتی انسان را بر اساس رابطه بین تن و روان در نظر می‌گیرد و بیماری‌ها را با علامت‌های گوناگون هر کدام از مزاج‌ها درمان می‌کند. حکما و اطبای سنتی با توجه به تغییر رنگ زبان، چشم و
صورت، ادرار و مدفوع و نوع نبض، بیماری‌ها را تشخیص داده و با تجویز غذا در مرحله اول سپس گیاه و ادویه در مرحله دوم و فصد و حجامت در مرحله سوم افراد را معالجه می‌کردند.
.

سرخی رنگ شد علامت خون
زردی آن علامت صفرا

شد سفید علامت بلغم
تیرگی هم علامت سودا

اگر رنگ صورت و چشم و زبان قرمز ‌باشد نشانه غلبه خون است چون طبیعت خون گرم و تر است لذا باید با ضد آن که ماده‌ای سرد و خشک است (مانند سرکه) معالجه کرد و سپس حجامت انجام داد.
اگر رنگ صورت و چشم و زبان زرد باشد مقدار صفرا در بدن زیاد شده و چون طبیعت صفرا گرم و خشک است لذا باید با غذاها و گیاهان سرد مانند: آش جو، آلو، کاهو، خیار بدن را متعادل کرد.
اگر رنگ صورت و چشم سفید باشد و زبان بار سفید داشته باشد مسلماً بلغم در بدن غلبه کرده و چون طبیعت بلغم سرد و تر است باید غذای مریض، ضد بلغم یعنی ماده‌ای که گرم و خشک ‌باشد مانند: عسل، خرما، فلفل و... و حمام به سبک سنتی و ماساژ توصیه می‌شود.
اگر رنگ صورت و زبان و چشم تیره و کدر یعنی مایل به سیاهی باشد مقدار سودا در بدن زیاد شده و چون طبیعت سودا سرد و خشک است باید مریض را با مواد گرم و تر مانند: روغن حیوانی، شیره بادام، آب گوشت نخود و ماهیچه، شربت عسل و پیاده روی درمان کرد و از مواد سودائی مانند بادمجان پرهیز داد................

جویدن غذا و مخلوط شدن آن با آنزیم‌های مختلف مقدار زیادی حرارت ایجاد می‌کند که باعث حرکت، جنبش، رشد و نمود و ترمیم بافت‌های بدن و بالاخره سلامتی ـ شادابی و زیبایی می‌شود.
سیستم هضم، غذا را کاملاً تغییر داده و پس از معده غذا به روده کوچک می‌رود که در آنجا با آنزیم‌های متعدد مخلوط شده و سپس وارد کبد می‌شود. جگر یا کبد تقریبا بیش از هزار نوع آنزیم می‌سازد که بشر فقط تاکنون 30 تای آنها را شناخته است.
وقتی که غذا هضم و جذب شد. قسمت عمده و مغذی و اولیه آن به خون تبدیل شده و وارد قلب و رگ‌ها می‌شود تا تمامی اندام‌ها را تغذیه کند.
دومین قسمت بلغم است که خلط آب دهان، اسید معده و شیره روده از آن ساخته می‌شود.
سومین قسمت از هضم غذا صفراست که وارد روده کوچک می‌شود و آخرین قسمت سوداست که وارد طحال شده و با بلغم مخلوط می‌گردد. مقدار سودا باید از بقیه اخلاط کم تر باشد.

توجه داشته باشید تمام داروهای شیمیائی دارای طبع گرم می‌باشند که در صورت مصرف بخاطر پیشگیری از عدم تعادل بدن باید با غذاها و گیاهان مناسب تعادل ایجاد کرد و داروهای گیاهی هر کدام دارای طبایع مختلف می‌باشند که در معرفی هر کدام به آن اشاره شده است.


یکی از مهم ترین مسائلی که در طب سنتی ایران و طب یونانی و هندی رعایت می‌شود و متجاوز از 2500 سال سابقه دارد مسئله سردی و گرمی است. حکما معتقدند سلامتی انسان بستگی به تعاون اخلاط چهارگانه (طبایع چهارگانه) دارد این 4 خلط عبارت است از صفرا (چون آتش طبعی گرم و خشک دارد)، خون (چون هوا گرم و تر است)، بلغم (مانند آب سرد و تر است) و سودا (مانند خاک سرد و خشک است). به طور کلی مزاج‌های انسان به این 4 قدرت گرمی، سردی، تری و خشکی بستگی دارد. غذاها، ویتامین‌ها، املاح معدنی، گیاهان و داروها مزاج و طبع آدمی را در حالت عادی حفظ و سلامت بشر را تأمین می‌کنند.
به طور کلی غذای گرم، غذائی است که متابولیسم (سوخت و ساز) بدن را تسریع کرده و درجه حرارت بدن را بالا می‌برد و بر عکس غذای سرد غذایی است که سوخت و ساز بدن را کند کرده و درجه حرارت بدن را پائین می‌آورد. البته این تغییر درجه حرارت خیلی محسوس نیست که بتوان آن را با دماسنج نشان داد. زیرا به میزان یک هزارم درجه بالا می‌رود ولی خود فرد می‌تواند با تغییر حالات جسمی و روحی آن را وجدان کند.
مثلاً با خوردن فلفل که گرم است و کاهو که سرد است می‌توان تغییرات مختلف را در بدن مشاهده کرد اخلاط چهارگانه باید در بدن به حالت تعادل باشند و اگر از حالت تعادل خارج شود انسان بیمار می‌شود.
در حالت طبیعی مقدار بلغم باید یک ششم (6/1) خون و مقدار صفرا یک سی و ششم (36/1) خون و مقدار سودا یک چهل و هشتم (48/1) خون باشد.
وقتی یکی از اخلاط بیشتر از مقدار گفته شده باشد غلبه آن خلط باعث شخصیت‌های مختلف و مزاج‌های گوناگون می‌شود که به 4 دسته تقسیم می‌شود:
1ـ خونی (ادموی) یا مزاج گرم و تر
2ـ صفرائی یا مزاج گرم و خشک
3ـ بلغمی یا مزاج سرد و تر
4ـ سودائی یا مزاج سرد و خشک


 
دکتر اندره پاسک می‌گوید:
«داروها از دشمنان قسم خورده اعضای بدن و دستگاه گوارش ما هستند.»
پروفسور کانت می‌گوید:
«بزرگترین آفت اجتماعی در عصر حاضر پس از تصلب شرائین و سرطان همانا عوارض ناشی از داروها را باید ذکر کرد.»
به طور مثال: استامینوفن که در ایران به راحتی در دسترس همه است، در سال 1378 به تعداد ده میلیارد و سیصد میلیون آن مصرف شده است و مردم13 میلیارد تومان بابت آن هزینه پرداخت کرده اند.
عوارض سمی و جانبی مهمی مانند: عوارض و تحریکات معده و روده. اثرات سمی در خون، اختلالات مجاری ادراری، ضایعات و مسمومیت کبد، ضایعات جلدی، اختلالات قلبی، تحریکات عصبی و... را دارد.
بر طبق آمار فقط در انگلستان مسمومیت با ضد دردهای ملایم (به ویژه استامینوفن) موجب بستری شدن سالیانه 000/20 بیمار در بیمارستان‌ها می‌شود که 200 تا 300 مورد آن منجر به مرگ آنها می‌گردد. و دیگر اینکه این داروی پر مصرف در انگلستان اولین علت و در آمریکا دومین علت از کارافتادگی کبد می‌باشد.
رئیس دفتر تحقیقات و توسعه دارو و غذای وزارت بهداشت اعلام کرد: بیش از 8% پذیرش بیمارستانی در کشورمان به علت عوارض دارویی است. وی گفت: امار واقعی عواض دارویی در ایران بیش از این مقدار است.
این مشکل در آمریکا 28%ـ انگلستان 6/15%ـ فرانسه 6/12% است.
توجه کنید: مرگ و میر ناشی از تصادفات و حوادث سالانه آمریکا 43 هزار نفر و مرگ و میر ناشی از عوارض دارویی 98 هزار نفر است. یعنی دو برابر حوادث بخاطر عوارض دارو‌های شیمیایی جان خود را از دست می‌دهند.
پروفسور دلبیت (Delbet) می‌گوید:
«شیمی دان‌ها که با مهارت و استادی روی اتم‌ها و مولکول‌ها و رادیکال‌ها کار می‌کنند. هر روز داروهای جدید و موثری می‌سازند ولی کلیه این داروها بدن انسان را مسموم می‌کنند.»


با توجه به نکات مطرح شده در می‌یابیم که درمان‌های گیاهی در بسیاری موارد اقتصادی تر بیخطرتر و سالمتر از داروهای شیمیایی هستند و به علت طبیعی بودن با بدن انسان هماهنگ ترند به علاوه قدرت پاک کنندگی و شفا بخش آنها باعث سلامتی، شادابی و زیبایی انسان نیز می‌شود.
3ـ هیچ گاه گیاه دارویی را نباید در دوران بارداری مصرف کرد مگر اینکه قبل از آن با پزشک متخصص زایمان و کارشناسی گیاهان داروئی مشورت کرده باشید.
4ـ تشخیص درست بیماری در صلاحیت طبیب حاذق و متخصص است. چه بسا گاهی پزشکان نیز در تشخیص اشتباه می‌کنند. لذا وقتی از تشخیص ناراحتی خود مطمئن شدید گیاه مناسب را با کمک طبیب انتخاب کنید.
5ـ بدن انسان ممکن است به هر چیزی آلرژی نشان دهد، شاید به گیاهی حساسیت داشته باشید اگر ظرف نیم ساعت بعد از خوردن یک گیاه یا دارو شیمیایی یا غذای جدید دچار اشکال تنفسی شدید، فورا با اورژانس یا یک مرکز پزشکی تماس بگیرید و تحت نظر باشید. آلرژی و حساسیت به گیاهان معرفی شده در این مجموعه خیلی نادر است و این مسأله صرفا برای مراقبت از شماست وگرنه جای هیچ نگرانی نیست.
6ـ گیاهان دارویی ممکن است با داروهای مصرفی شیمیایی یا غذاها تداخل داشته باشند. برای پیشگیری از این موضوع حتماً مشاوره با طبیب حاذق را فراموش نکنید.
مثلاً: اگر اسپرین مصرف می‌کنید و گیاه درمانگر‌ها به شما بید را توصیه کرده‌اند، با توجه به اینکه بید همان ترکیب آسپیرین را دارد ممکن است شما مقدار زیادی آسپرین دریافت کنید در نتیجه عدم انعقاد خون در بدنتان افزایش می‌یابد
7ـ همیشه از مراکز معتبر و با صلاحیت گیاهان دارویی و عرقیات و مواد غذایی طبیعی را تهیه کنید.
8ـ گیاهان معرفی شده را به صورت دم کرده و عرقیات، به عنوان غذا، ادویه جات و نوشیدنی‌ها مصرف کنید و از قدرت شفا بخشی که خداوند متعال در آنها گذاشته است بهره ببرید.
9ـ ابتدا مقدار کمی از آنها را مصرف کنید و بعد میزان مناسب را برای خودتان به دست آورید و از کم یا زیادتر مصرف کردن آنها نگران نباشید (مگر در مواردی که تذکر داده شده است).
مثلاً اگر دم کرده یا عرقیات را برای آرامش مصرف کردید و دچار بی حالی شدید دفعه بعد آن را رقیق‌تر کنید. ولی به طور معمول روزانه 1 تا 3 فنجان دم کرده گیاهی و 3 تا 6 استکان عرقیات آن عارضه‌ای به وجود نمی آورد. ولی فراموش نکنید که این صرفا یک پیشنهاد است.
10ـ گیاهان نامبرده شده در این کتاب هم غذا و هم دارو هستند و این بر اساس سنت الهی است که باید غذای تو داروی تو باشد.


11ـ سعی کنید ذائقه کودکان را از بدو تولد با گیاهان آشنا کنید و به تدریج در رژیم غذایی آنان به جای داروهای شیمیایی گیاهان را وارد نمائید تا آینده‌ای سالم تر، شاداب تر و زیباتر داشته باشند..
12ـ علی رغم کوشش فراوانی که شده تا مباحث مطرح شده علمی ـ تجربی این کتاب خالی از اشکال و ایراد باشد. لیکن حاوی تمام نکات و ابعاد و خواص گیاهان معرفی شده نیست. لذا خواهشمند است کلیه نظرات و پیشنهادات و تجارب علمی خود را به نشانی مرکز پخش نموده تا ان شاءالله در آینده برای آگاهی همگان مورد استفاده قرار گیرد.
13ـ برای استفاده بهینه از گیاهان لازم است از موادی که مصرف آنها مضر می‌باشد و باعث جلوگیری از اثرات مفید گیاهان می‌باشد اجتناب شود. برای آگاهی از این موضوع حتماً کتاب راز بیماری‌ها و رمز سلامتی تألیف دیگر نگارنده را مطالعه کنید و خصوصیات بخش پاک سازی کبد را مورد دقت و توجه قرار دهید.
14ـ اَلحَمدلله اَلذی اَطَعَمنا وَ سَقانا و کَفانَا و اَیَّدنا وَ اَوانا وَ منَّ عَلَینا وَ اَفضَلَ الحَمدلله الذی یُطِعمُ لا یُطعَم.
حمد و سپاس خدایی را که به ما طعام و غذا و آب داد و کفایت روزی ما را نمود و ما را بدان وسیله توانمند کرد و نیز ما را سر پناه داد و بدین وسیله بر ما منت نهاد و تفضل کرد. حمد و سپاس خدایی را که اطعام می‌کند و خود اطعام نمی‌شود.

نام علمی: Thymusvlgoris
اسامی دیگر: صعنز ـ آبشم ـ افشن ـ سی سنبر یا سوسنبر ـ آزربه
خانواده: نعناع ـ تیموس
طبع: گرم و خشک


آویشن برای موارد گوناگون مشکلات خانم‌ها مفید است ـ تقویت حافظه ـ آشفتگی‌های ذهنی و روحی ـ تقویت اعصاب ـ ضد سرطان ـ تقویت سیستم ایمنی سرفه های شدید ـ برفک دهان ـ سنگ کلیه ـ ضد میکروب ـ باکتری ـ قارچ ـ ناراحتی‌های معده ـ باز کننده رگ های قلب ـ واریس ـ تقویت جنسی ـ آلرژی ـ درد مفاصل ـ قوای بینائی ـ تشنج ـ یرقان ـ کودکان ـ آرتروز ـ چربی خون بدون هیچ عوارض جانبی

افزایش شیرمادران، رفع عفونت‌های زنان، تقویت نیروی جنسی، درمان ترشحات سفید خانم ها، افزایش جریان خون در قاعدگی، رفع به تعویق افتادن عادت ماهیانه، رفع موخوره، درمان شکنندگی موهای خانم ها، زیبایی و شادابی چهره و پوست، تسهیل در زایمان (زایمان راحت) درمان دردهای قاعدگی (PMS)، کاهش دردهای رحمی، ضدمیکروب و ضدعفونی کننده دستگاه تناسلی زنان.
پاکسازی کبد و رفع پوست‌های چرب، رفع جوش صورت، تقویت حافظه، درمان صرع (همراه عسل) درمان و کاهش اضطراب، کاهش و درمان میگرن، درمان تشنج، بی خوابی، رفع آشفتگی‌های فکری و روحی، ضد سودا، اختلالات مغزی، رفع خستگی و تقویت اعصاب، مننژیت، اخلاط خونی، لاغری (حمام) چاقی (قبل از غذا 2 استکان از دم کرده آن میل کنید)، ضد سرطان، تقویت سیستم ایمنی، برفک دهان، سرفه‌های شدید صبحگاهی، ناراحتی‌های ریوی مانند برونشیت، سرماخوردگی، ورم لوزه ها، گلو درد چرکی (غرغره) ضد انگل، رفع مسمومیت، التیام زخم‌ها، اختلال کلیه، سنگ کلیه، ورم کلیه، عفونت مجاری ادرار، افزایش ترشح ادرار و رفع شاش بند (مدر)، درمان درد و التهاب معده، پیشگیری از سرما خوردگی، افزایش اشتها، درمان تب، ورم معده، درمان آرتروز، سایتی، رماتیسم (حمام)، پا درد (حمام)، وارسی، درمان کلسترول، تصفیه خون، بازکننده ی رگهای قلب.
باز کننده گرفتگی‌ها و قطع کننده اخلاط و از بین برنده‌ی بادها و بلغم، منطقی (پاک کننده)، دفع ریاح معده و جگر و امعاء از رطوبت، نیکو کننده‌ی رنگ رخسار، برای رفع ترشی غذای فاسد شده در معده و جلوگیری از استفراغ، رفع یرقان و مهی بها و تقویت جنسی، ضد عفونی کننده یا آنتی پستی، ضد قارچ، ضد کرم بخصوص کرمهای قلّاب دار، ضد باکتری و ضد قارچ، در کودکان جهت رفع اسپاسم‌های روده و حالت تشنجی که موقع ظاهر شدن دندان دست می‌دهد و رفع تحریکات عصبی و بی خوابی، تقویت کننده کودکان مبتلا به نرمی استخوان التیام دهنده و ضد عفونی کننده زخم‌ها (شستشو و مصرف داخلی)

نشستن دردم کرده آویشن روزانه 2 نوبت، عفونت‌های زنان را درمان می‌کند.
شستن با دم کرده، پیاز مو را تقویت کرده و از ریزش مو جلوگیری می‌کند و رشک و شپش را نابود می‌کند.
کسانی که فشارخون پائینی دارند؛ عرق آویشن + شیرین بیان + عسل بعد از غذا میل کنند.
جهت تقویت قوای بنائی و جلوگیری از خونریزی رحم؛ روزانه 2 استکان عرق آویشن میل کنید.
برای تقویت اعصاب، حافظه آرامش روزانه شربت عسل با عرق آویشن میل کنید.
آشامیدن عرق آویشن در جلوگیری و رفع اختلالات ذهنی و مغزی مفید است.
جهت کاهش کلسترول و رقیق شدن خون، هر روز 3 الی 4 فنجان عرق آویشن بنوشید.
برای تسکین درد مفاصل، پیشگیری از سرطان و تقویت معده و آرامش اعصاب، روزانه شربت عسل (عسل + خاکشی+ عرق آویشن+ چند قطره آب لیموترش تازه) میل کنید.

آویشن ضد درد، ضد آلرژی، ضد آرتریت، ضد میکروب تیمول (ماده‌ی موثر آویشن) بسیار قوی و حدود 25 بار از فنل در مورد تعدادی از میکروب‌ها بیشتر است، ضد سلولی، ضد باکتری، ضد سرطان، ضد دام، ضد التهاب، ضد متوازن، ضد اکسیدان، ضد تب، ضد عفونی کننده، ضد اسپاسم، ضد قارچ، ضد کرم، ضد احتقانی، ضد سرفه، ضد نفخ داخلی، ضد کرم آسکاریس، قابض (فعال کردن قوه ماسکها)، ضد عفونی کننده مجاری ادرار، آنتاگونیست کلسیم، معرق، خلط آور، کاهنده‌ی چربی خون، کاهنده پر فشاری خون، محرک سیستم ایمنی بدن، حشره کش، کاهنده ترشحات بزاقی، مسکن و محرک .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری ; ٢:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٦/۱۸
comment نظرات ()