علایم مزاجهای چهارگانه و انتخاب غذا.حجامت.زالو درمانی.

اموزشی و بهداشتی و سلامتی

 

غذاهای مضر برای افراد بلغمی مزاج :

تمام مواد لبنی ، مانند شیر ، ماست ، دوغ ، کره ، سرشیر ، خامه ، پنیر و کشک برای افراد بلغمی مزاج مضر است . ترشیجات ، سرکه ، شور ، برنج سفید ، عدس ، سیب زمینی ، آب یخ ، انواع نوشابه های گاز دار ، چای ، قهوه ، نسکافه ، سوپ جو ، آش جو ، میوه جات ترش و کال ، نارنگی ، کیوی ، گرمک ، خیار پوست کنده ، قارچ ، ماش ، جو ، گوشت گاو و گوساله ، انواع گوشت سفید ، سس ، رب ، گوجه فرنگی ، پرخوری ، غذاهای فریزر شده و غذاهای زود پز شده ، کدو خورشتی ، کلیه غذاهای ساندویچی ، شیرینی جات قنادی ، کلیه غذاهای سردی بخش ، استفاده از چند نوع غذا با هم ، نوشیدن مایعات همراه با غذا و یا بلافاصله بعد از آن ، آش رشته ، ماکارونی و کلیه تنقلات مصنوعی مانند پفک ، شکلات ، آدامس ، بیسکویت ، یخمک ، نوشمک ، چیپس و ... مصرف این نوع مواد غذایی خلط بلغم را فعال می کند و آن را افزایش می دهد .

بلغم همان سیستم ایمنی بدن است که با این نوع تغذیه ضعیف می شود و در نتیجه ، بدن آدمی در مقابل انواع پارازیت ها آسیب پذیر می شود .

در واقع سیستم ایمنی بدن علیه خود وارد عمل می شود که در اصطلاح پزشکی آن را اتوایمیون می نامند . غذاهای یاد شده باعث این نوع بیماری ها می شود که از نظر پزشکی مدرن برای آن ها درمانی وجود ندارد . بهترین درمان این گونه اشخاص استفاده نکردن از غذاهای نامبرده است . یکی از مهم ترین دلائل علمی استفاده نکردن از این نوع غذاها ، پایین بودن ph آن ها است که در بدن ایجاد اسیدوز می کنند . اسیدوز روی اعصاب مرکزی اثر مخربی می گذارد و این سیستم را به مرور فلج می کند .

غذاهای مفید برای افراد بلغمی مزاج :

تمام غذاهای گرمی بخش از قبیل گوشت شتر ، گوسفند ، کبوتر ، سار ، گنجشک ، بوقلمون کباب شده و از میوه جات : همه میوه های رسیده و شیرین .

از ادویه جات : هل ، دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، فلفل سیاه و فلفل سفید و دانه فلفل ، دانه خردل ، سیر ، موسیر ، از ریشه ها : چغندر ، شلغم ، هویج ، کلم قمری ، ترب سیاه و سفید .

از سبزیجات : کلیه سبزیجات گرم ، مانند : انواع کلم ، ساقه کرفس ، نعناع ، ریحان ، جعفری ، مرزه ، ترخون ، تره و شوید . از حبوبات : نخود ، گندم ، لوبیا چیتی ، لوبیا کشاورزی و یا کپسولی ، دال عدس و لپه .

در صورت استفاده از سایر حبوبات و غلات ، بهتر است از ادویه جات گرم مانند : زیره سیاه ، زیره سبز ، زنجبیل ، دارچین ، هل ، زعفران و کمی زردچوبه استفاده شود .

از بذرهای ملین مانند : تخم ریحان ، تخم شربتی ، قدومه شیرازی ، خاکشیر و بارهنگ نیز می توان استفاده کرد .

از خشکبار : بادام ، گردو ، فندق ، پسته ، کنجد ، ارده مفید است و از عسل و شیره خرما نیز می توان مصرف کرد .

استفاده از این نوع مواد غذایی بسیاری از بیماری های اتوایمیون ، مانند : بیماری های رماتیسم ، پارکینسون و سایر بیماری های صعب العلاج را درمان می کند . اکثر افراد مبتلا به این بیماری ها از طبع سرد برخوردار هستند .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری ; ٢:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٧/٢٤
comment نظرات ()