علایم مزاجهای چهارگانه و انتخاب غذا.حجامت.زالو درمانی.

اموزشی و بهداشتی و سلامتی

 

تش

تشخیص مزاج ، شخص غذا درمان و یا طبیب را در شناخت نوع بیماری و درمان کمک می نماید . درمان بیماری با این روش بسیار ساده است .

درمان با این روش ، به حالت در آوردن اخلاط اربعه است . تعادل اخلاط اربعه در بدن هر شخصی مساوی است با سلامتی و عدم تعادل آن ها برابر است با کسالت و بیماری .

اگر بدن آدمی را دقیقاً مورد بررسی قرار دهیم ، می بینیم که از اندام های متعددی تشکیل شده و هر اندامی از سلول های خاصی ساخته شده است . هماهنگی اندام ها نیز موجب سلامتی وحیات و ادامه آن می گردد .

در بدن هر فرد چهار نوع خلط وجود دارد که آن ها را اصطلاحا اخلاط اربعه می نامند . اخلاط اربعه عبارتند از صفرا ، خون ، بلغم و سودا .

به عنوان مثال ، اگر در فردی صفرا غلبه نماید ، او را صفراوی مزاج و اگر خون غلبه نماید ، او را دموی مزاج ، و اگر بلغم غلبه یابد ، او را بلغمی مزاج می نامند ، همچنان که اگر در شخصی سودا غلبه نماید ، اورا سوداوی مزاج می گویند .

در حالت طبیعی ، اخلاط اربعه در بدن هر شخص سالمی باید به حالت تعادل باشد تا زندگی و ادامه حیات او مقدور باشد ، تعادل اخلاط را مزاج می نامیم . با مطالعه اخلاط اربعه به طور جداگانه ، وظیفه هر یک مشخص خواهد شد .

هر نوع از مواد غذایی یک اثر خاصی بر روی اخلاط اربعه می گذارد و آن را به حالت تعادل و یا عدم تعادل در خواهد آورد .

به عنوان مثال ، استفاده از غذای چرب و شیرین به طور مداوم ، صفرا را افزایش می دهد ، هم چنان که پرخوری و عدم رعایت اعتدال در مصرف مواد غذایی موجب غلبه خون می شود . استفاده از ترشیجات سرکه و لبنیات به مقدار زیاد موجب طغیان و ازدیاد بلغم و خوردن غذاهای نمک سود و مانده و نیز خوردن بادمجان به مقدار زیاد و یا گوشت حیوانات پیر سبب ازدیاد سودا می گردد .

با تجویز غذاهای مناسب می توان مزاج غالب را به حالت تعادل در آورد و شخص بیمار را از حالت بیماری و کسالت نجات داد . فرمول به دست آمده چنین است :

عناصر اربعه – طبع خلاط اربعه - مزه دهان - رنگ زبان

آتش - گرم وخشک صفرا – تلخ - زرد
هوا - گرم و تر خون - شیرین - قرمز
آب - سرد و تر بلغم – ترش - سفید
خاک - سرد و خشک سودا – شور - سیاه

   + فرزانه (ربابه)دریاباری ; ۳:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٧/٢٤
comment نظرات ()