علایم مزاجهای چهارگانه و انتخاب غذا.حجامت.زالو درمانی.

اموزشی و بهداشتی و سلامتی

 

انواع لبنیات و مزاج آن ها

ماست ................... سرد و تر شیر ................... سرد و تر
کره ...................... سرد و تر دوغ ................خیلی سرد و تر
سرشیر................... سرد و تر خامه ................... سرد و تر
پنیر................... سرد و خشک کشک ............... سرد و خشک
لور ....................... سرد و تر قره قوروت ..خیلی سرد و خشک
ماست چکیده .......... سرد و تر
توجه: در صورت اضافه کردن مقداری نمک به پنیر یا لور، می توان تا حدودی از شدت سردی آن ها کاست. همه ی انواع لبنیات فوق العاده سرد هستند و برای افراد دارای طبع سرد مضر است. با توجه به این که لبنیات از کلسیم زیادی برخوردار است، نحوه ی استفاده از آن را بیان می کنم.
از بین مواد لبنی کشک بیش ترین کلسیم و پروتئین را داراست. در هر 100 گرم کشک، 74/5 گرم آن پروتئین و بقیه املاح و کلسیم است. توصیه می شود هفته ای یک بار آش جو همراه با کشک مرغوب و نیز کاله جوش که با کشک تهیه می شود و غذای بسیار مفیدی است، به خصوص برای افرادی که از پادرد و یا پوکی استخوان رنج می برند، استفاده شود.
در صورت استفاده از ماست، بهتر است از ماست چکیده استفاده شود، تا بتوان موادی مانند پودر موسیر، نمک طعام، پونه ی کوهی و فلفل سیاه به مقدار کم به آن اضافه کرد. در صورت استفاده از پنیر ، بهتر است آن را همراه با گردو و سبزی جات معطر و خرما یا پیاز و به عنوان شام استفاده کرد. استفاده از نان سنگک تازه و برشته همراه با پنیر و گردو نیز توصیه می شود.
خانواده های محترم سعی نمایند از مصرف روزانه ی ماست خودداری نمایند. سعی کنید ماست را از رژیم غذایی خود و فرزندانتان حذف کنید. این ماده ی غذایی به خصوص برای کودکانی که دارای طبعی سرد هستند، خطر آفرین است.
کودکانی که دارای شب ادراری هستند، افرادی که از آرتروز و درد استخوان رنج می برند، بیماران مبتلا به ام اس (MS) ، بیماری ای ال اس (ALS) و یا پارکینسون، و بیماران اعصاب و روان، بیماران رماتیسمی و افرادی که دارای ناراحتی فکری هستند می تواند مضر باشد. سعی کنید لبنیات را به شکل کشک آن هم هفته ای یک تا دو بار مصرف کنید.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری ; ۱:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٧/٢٥
comment نظرات ()