زکام در مزاج سوداوی

مزاجهای سوداوی کمتر گریپ می شوند و اگر مبتلا شدند آسیب بیشتر می بینند زیرا خشکی چشمها، سنگینی سر و خشکی بینی، سردرد شدید، در اینجا بیشتر دیده می شود، دهان بوی چیز سوخته می دهد و بوی دود از بینی و دهان احساس می شود و زود تبدیل به عفونت سینوسها می گردد.

درمان:

با جوشانیده برگ خطمی، گل بنفشه، برگ کاهو، کدو، سر را بشویند، ماءالشعیر خشخاش و حریره از شکر و نشاسته مفید است اگر سده یا ماده بیماری زا تمام شد می توان از تبخیر سندروس استفاده نمود.

برونشیت در تعقیب گریپ

در نزله های سخت که با سوزش حلق و سینه همراه است می توان از لعاب به دانه با عرق گل استفاده کرد اگر شربت بنفشه به آن اضافه شود بهتر است و ریشه کاسنی را نیز جوشانده روزی سه لیوان میل نمایند ( 10 گرم برای هر لیوان ) که باعث باز شدن صدا و صاف شدن آن می گردد اگر صدای بیمار گرفت که آن نشانه ورم حلق و طنابهای صوتی می باشد بایستی از نسخه زیر استفاده نمود.

کتیرا 5 گرم

نبات 40 گرم

مرمکی 5 گرم

عصاره شیرین بیان 5 گرم

همه را در هم آمیخته روزی سه قاشق مرباخوری میل نمایند اگر از این هم صدای بیمار باز نشد از چوب چینی و عشبه و غیره می توان استفاده نمود

/ 4 نظر / 26 بازدید

اگر ممکنه مرجع شناخت مزاج بیماریها رو بفرمایید؟

اگر فردی مثلا با مزاج بلغمی به بیماری که مزاج ان گرم است مبتلا شود درمان او چگونه است؟ اگر مواد گرم استفاده کندبرای طبع او خوب است وبرای بیماریش بد واگر سرد برای بیماریش خوب وبرای طبع او بد ؟اگر معتدل درمانی کندمیتواند جوابگوی هر دو باشد شما چه فکر میکنید؟دلیل شما از اینکه اگر فردی بیماری موافق با مزاج یا مخا لف ان بگیرد چه مشکلاتی خواهد داشت بر چه اساسی است؟

اقبال

سلام.سفیدی روی زبان که به آن بارزبان هم گفنه می شود,چگونه برطرف می شود؟خیلی ممنون ازلطف شما.

سلام جیگر کیرم خیلی راست میشه کمکم کن