شناخت طبع
اگر هر انسانی بر طبق طبع و مزاج خویش غذا میل کند، کم تر بیماری به سراغ او خواهد آمد.
شناخت طبع بر هر فردی لازم و ضروری است و از طریق آن، می توان بسیاری از مشکلات که معمولاً برای انسان پیش می آید پیشگیری کرد.
اصولاً کودکانی که متولد می شوند، طبع خود را از پدر و یا مادر خویش به ارث می برند و تا آخر عمر با آنان خواهد بود و هیچ گاه تغییر نمی کند.
انسان با شناخت طبع خویش و با رعایت تغذیه و خوراک مناسب می تواند تا حدود زیادی خود را بیمه نماید و از بسیاری از بیماری ها مصون بدارد.
طبع یا ماهیت بدن هر کسی همان طور که بیان شد ارثی است و امور ارثی به عوامل زیادی از آن جمله: محیط، آب و هوا، تغذیه، نوع زندگی و شرایط محیط زیست بستگی دارد.
انسان ها از نظر طبع به سه گروه عمده تقسیم می کنند که عبارتند از:

۱) دارای طبع گرم
۲) دارای طبع سرد
۳) دارای طبع معتدل

افراد دارای طبع گرم
این افراد به طور معمول دارای بدنی گرم اند و با خوردن غذاهای گرمی بخش دچار مشکل می شوند، صورت آن ها جوش می زند، بدنشان داغ می شود، گه گاه دچار خارش پوست می شوند، پوست سرشان تولید شوره می کند و دچار عطش می شوند.دمای بدنشان نسبت به سایر افراد بیش تر است، معمولاً حدود نیم تا یک درجه تب دارند، زود عصبی می شوند، ولی در مجموع، خون گرم و خوش برخوردند.تعدا افراد دارای طبع گرم نسبت به افراد دارای طبع سرد کم تر است.

/ 2 نظر / 27 بازدید
فرهاد

سلام سرکار خانم دریاباری واقع مطالب مفید و ارزشمندی می نویسید من حدودا یک سال است که مطالب شما را میخونم و سعی کردم که از مطالب شما استفاده کنم .موفق باشید

حسن

سلام ایشالله که تنی سالم وروحی بلند دربرابرسختی ها ومسایل روزگار نصیبتون بشه خواستم بدونم شخص گرم مزاج چطوری بابندش کناربیاد چه توی محیط چه با افراد دیگر مزاج ها من طبع گرمی دارم خداروشکر خانمم گرم مزاجه طوری من گرمم که توی سرما گاهی شده عرق میکنم همه که میبینن میگن تب داری تو.بقیه بااب گرم میرن حموم توی زمستون من با اب سرد .تابستونا هر روز حموم میرم وشاید دوبار در روز وبیشترهم میشه. وبعضی خصوصیات دیگه... حالامن که هیچ بقیه از رفتارم رنج میبرن اذیت میشن، ومیشه غذاهاو میوه های طبع منو واسم ببگین چیه بسورت کامل ممنون میشم. تشکر بابت زحمتتون منتظر میمونم خدانگهدارتون