استمراردر مصرف غذاهای گرم مزاج با وجود معده و کبد گرم و مرطوب موجب می¬شود صفرا در درون کیسه صفرا جابجا نشود و تبلور یافته و لزج می¬شود و مجاری صفراوی را مسدود می¬کند و آغاز شکل¬گیری سنگ صفراوی
و سرطان صفراوی است . در این افراد با خوردن غذاهای گرم افزایش پیدا می¬کند . در ظهر بعلت گرم بودن هوا بدحال¬تر می¬باشند . مسکن-های قوی در این افراد را کنترل نمی¬کند . در معاینه در ناحیه شکم ، به سمت کبد گرمتر است . خود بیمار احساسی گرمی و حرارت می¬کند ولی دست و پا و سر سرد می¬باشد . بعلت آنکه صفرا لزج شده قادر به انتشار در بدن نمی¬باشد و سایر اندام¬ها از صفرا بی¬¬بهره مانده¬اند . درمان این افراد شربت سکنجبین می¬باشد که درد را نیز سریع ساکت می-کند و در سرطان¬های صفراوی نیز طول عمر را بیشتر می¬کند .

ازدیاد صفرا در قلب :
باعث افزایش و یا کاهش نبض می¬شود . نبض زیگزاگ و ضد و نقیض است . در لحظه¬ای که صفرا در قلب زیاد است نبض پر است و زمانی که صفرا از قلب خارج شد نبض منظم می¬گردد .
این افراد تندتند نفس می¬کشند . صفراوی¬ها کمتر عرق می¬کنند و اگر صفرای زیادی باعث عرق شود ، عرق آنها شوره¬ می¬بندد و بدبو است و بوی ترش می¬دهد .

افزایش صفرا در تمایلات جنسی :
هر گاه صفرا زیاد شود تمایل جنسی زیاد می¬شود و تقاضای مکرر دارند (توانایی کم است و ماندگاری توانایی جنسی در آنها کم است) .
برای کاهش توانایی جنسی و تعدیل در این افراد بهترین راه انجام حجامت است . در این افراد نباید از سردی¬هایی مانند کافور استفاده شود و چون کافور کل بدن و روان و مغز را نیز سرد می¬کند .
صفرا 3 تا 7 روز درمان¬پذیر است . حتی سرطان صفراوی ، سریع¬ترین خلط درمان¬پذیر است

/ 4 نظر / 18 بازدید
حسن

سلام،وبلاگتون واقعأ عاليه ممنون از اطلاعاتي كه گذاشتين من سودا دارم،صاحب عطاري كه رفتم بهم گفت لطفأ كمكم كنيد

ممنون .درباره دووعده خوردن هم توضیح دهیدوعکسی باحجاب درست بگذارید.

ممنون.درباره دووعده خوردن توضیح دهید وعکسی باحجاب درست بگذارید

حسن

سلام وقتتان بخیر من یه صفراوی حاد هستمٰ یه بار تحریک شدم رتبه 2 کنکور شدم.حالا فهمیدم به کمک صفراوی من بوده نقاط قوت و عف صفراوی ها رو برام می فرستین؟