بدن انسان به 20 نوع اسید آمینه یا پروتئین نیاز دارد که 10 عدد آنرا بدن می سازد و 10 عدد دیگر از طریق غذا تامین می شود.

گیاه کوانا(شکل آن مثل تخم گوجه فرنگی)در کانادا دارای 20 نوع مواد غذایی است.

پروتئینها......................................

1- حیوانی:گوشت(قرمز – سفید) – لبنیات(شیر – ماست – پنیر) – تخم مرغ(غاز – اردک – بلدرچین)

2- گیاهی:قارچ – لوبیای سبز – حبوبات – غلات – چهار مغز (بادام – گردو – فندق – پسته اگر با هم مخلوط شوند همه نوع مواد غذایی را دارا است و انرژی زیادی دارد 100 گرم چهار مغز 600 کالری انرژی دارد یعنی 4 برابر 100 گرم گوشت وناراحتی گوشت را ندارد)

قندها.....................................

نبات از 40درصد قند و 60 درصد شکر درست می شود.

حیوانی:گلیکوژن – جگر

گیاهی:عسل – کشمش – خرما – توت – انجیر – میوه های شیرین – انگور(قند انگور در شیر مادر موجود است واگر نوزاد شیر نخورد بجای شیر می توان به بچه داد)

غذای اسپرم قند(کشمش یا مویز که در افتاب خشک شده باشد– عسل)

روغنها.....................................

خون 4.5 تا 5 درصد آهن دارد اگر آهن خون از این مقدار زیادتر شود در روده ها رسوب می کند و از حرکات دودی روده جلوگیری کرده روده شکننده می شود(مساوی با مرگ)غده های مترشح در روده بوده که اسید لینولئید را ترشح می کنند واجازه نمیدهند آهن رسوب کند و آهن مازاد را یا جذب می کنند یا دفع این اسید در روغن گیاهی موجود است و اجازه نمی دهد آهن و LDL یا چربی رسوب کنند.

حیوانی:.................................

روغن گیاهی:زیتون – سویا – پنبه دانه – بادام – فندق – گردو – پسته – کابشه یا گلرنگ – کرچک – کتان – بزرک - آفتاب گردان – گردو – ذرت – کنجد(اسید فوق العاده) که در حرارت اطاق مایع هستند بجز روغن نارگیل(اشباع شده است) و جامد است.

ویتامینها.......................................

ویتامینها به دو گروه تقسیم می شوند و بیشتر ویتامینها در گیاهان است.

1- ویتامین محلول در چربی:

ویتامین A – C – D – E – K .......................................

ویتامین A :هویج و گوجه فرنگی و کدو تنبل ماده رنگی دارند بنام بتاکاروتین که وقتی خورده شوند تبدیل به ویتامین A می شود.همراه ویتامین A محلول در چربی باید روغن زیتون بخورید تا سریع جذب شود وقتی هویج میپزید چند قطره روغن زیتون روی آن بریزید. و قبل و بعد از خوردن آب هویج یک قاشق روغن زیتون بخورید.

ویتامین C:در مرکبات و سبزیجات...............................

ویتامین D:چهار غده کوچک(پاراتیروئید)مثل عدس روی غده تیروئید است و کار آنها جذب و دفع کلسیم و فسفر است و استخوان و مغز را کار آنها کنترل می کند و با نگرفتن آفتاب آنها را بیکار می کنید.

........................................

ویتامین E:در جوانه گندم(روی آن دو قاشق روغن زیتون بریزید) وجود دارد که در استحکام استخوانها ناراحتی چشم متابولیسم بدن فعال کردن غدد جنسی در خانمها و آقایان موثر است.

....................................ویتامین K:در شبدر – یونجه(روی آن دو قاشق روغن زیتون بریزید)

وجود داشته جهت جلوگیری از انعقاد خون و نیز در روده بزرگ ویتامین K برای انعقاد خون تولید می شود.

2- ویتامین محلول در آب:.....................................

گروه ویتامین B هستند(B1 -B2 - B5 – B6 - B7 – B9 – B12) منشا گیاهی دارند(آب پوست غلات مانند گندم و برنج که در حرارت ملایم جوشیده باشد سرشار از ویتامین B است پس به برنج و ... اضافه کنید) و نیز در روده بزرگ هم ساخته می شوند.و ضد ویتامین B شیرینی قنادی است.

/ 4 نظر / 6 بازدید
؟؟

اظهار تاسف ازشخصیتی که ادعای طبابت دارد ولی به مضرات موسیقی پی نبرده

باران

واااااااااااااااااااااااااااااای چقد عااااااااااااااااااااااااااااالیه دست درد نکنه فرزانه جون هزار تا بووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووس

محسن

سلام دانشگاه فرح لای پرانتز الزهرا !!!!! واقعا متاسفم براتون

باران

سلام اتفاقی با وبلاگ شما آشنا شدم . ممنونم از زحمتی که کشیدید و مطالب بسیار مفید شما . این آقایونی که از اسم فرح و موسیقی قشنگ ناراحتند انگاری کاری به مطالب مفید وبلاگ شما نداشتند. من به نوبه خودم از شما تشکر میکنم.